VELKÝ RÁDCE S VÝBĚREM PŘESTAVBOVÉ SADY
Kliknutím na jednotlivé tlačítko zjistíte více informací
 

PŘESTAVBA KOLA vs. ELEKTROKOLO

Ten, kdo hledá hezký vzhled, volí elektrokolo.

Ten kdo hledá vysoký výkon a nízkou cenu, volí přestavbovou sadu. 

Přestavba na elektrokolo je způsob, jak získat kvalitní, výkonné a spolehlivé elektrokolo za zlomek ceny sériově prodávaných elektrokol. Kvalita daleko předčí cenu přestavby. Největší výhodou je variabilita výkonu a dojezdu.

  • Sériově prodávaná elektorkola mají vždy maximálně 250w motor a to vás do kopce prostě nevyveze. Naše přestavbové sady nabízí výkon motoru od 250 do 1000w a to už je jiná paráda. 

  • V případě sady si omezení rychlosti na 25 km/h může každý vypnout přes nastavení displeje bez ztráty záruky.  U elektrokol odblokování rychlosti stojí několik tisíc korun a často tímto zásahem dochází ke ztrátě záruky. 

  • Přestavbovou sadu je možné kdykoliv demontovat a nainstalovat na jiné kolo. Díky stavebnicovému systému máte u sady jistotu, že seženete náhradní díly (např. novou baterii s vysokou kapacitou) či jiné příslušenství

  • Pokud máte na elektrifikaci, nebo koupi elektrokola okolo 25-40 tisíc a máte doma slušné kolo (pohodlný posed, funkční brzdy a řazení, více nepotřebujete), je rozhodně lepší cestou realizace přestavby. ​

PŘESTAVBA vs. ELEKTROKOLO

 VÝKON MOTORU 250W?

 MAXIMÁLNÍ POVOLENÝ VÝKON MOTORU V ČR?

 VOLITELNÁ KAPACITA BATERIE?

 CENOVĚ A KVALITATIVNĚ VOLITELNÉ KOMPONENTY?

 ZÁRUKA 26 MĚSÍCŮ A POZÁRUČNÍ SERVIS?

 LEVNÉ NÁHRADNÍ DÍLY?

 KOMPONENTY SKRYTÉ V RÁMU KOLA?

 CENA / VÝKON

 ODBLOKOVANÍ MAX. RYCHLOSTI BEZ ZTRÁTY ZÁRUKY?

 HMOTNOST SADY?

 DEMONTÁŽ KOMPONENTŮ PRO VLOŽENÍ NA JINÉ KOLO?

PŘESTAVBA      ELEKTROKOLO

cca 23KG                  cca 23KG

JAK SE TEDY ROZHODNOUT?

Přestavbu na elektrokolo doporučuji když:

- Máte doma jízdní kolo, na kterém se Vám dobře jezdí a nepotřebujete tedy kupovat nové kolo

- Máte-li rozpočet na elektrokolo do 50tisíc

- Když je pro vás prioritní výkon, rychlost, dojezd a hlavně cena..

Koupi hotového elektrokola doporučujeme když:

- Pokud hledáte elektrokolo nad 50tis

- pokud je u Vás na prvním místě vzhled a až potom výkon

JAKOU PŘESTAVBOVOU SADU VYBRAT?

Pro kompletní přestavbu jízdního kola potřebujeme tyto komponenty

Motor, baterii a display, ostatní komponenty jsou na zvážení. Velmi doporučuji také akcelerační páčku a senzor řazení, v této sekci si vše dopodrobna rozebereme a pomůžu Vám vybrat vaší dokonalou sadu!

 

Výběr motoru

Výběr výkonu motoru je hlavně o prioritách. Co od elektrokola požadujete. Jestli chcete jezdit do kopců a v terénu, nebo na klasické výlety po cyklostezkách případně v mírném terénu. 

MOTOR 250W

Tento motor doporučuji lidem, kteří nepotřebují nejvyšší výkon motoru. Případně všem, kteří chtěji výkon klasického elektrokola za zlomek ceny běžného elektrokola. Tento motor doporučujeme všem, s váhou nepřesahující 80kg. V opačném případě se Vám do kopce pojede hůř. Což ale někdo vyhledává, né každý potřebuje, aby mu elektrokolo vyjelo kopec bez šlápnutí, někdo potřebuje jen přípomoc. 

 

MOTOR 750W - ideální poměr cena výkon

Má nejoblíbenější sada. Sám ji na elektrokole používám. Až 3x vyšší výkon, než u klasických elektrokol, to poznáte při jízdě do kopce ale i po rovině. Motor takřka neklade odpor, lze s ním jet i bez baterie. Doporučuji všem, kteří hledají skvělý výkon a zároveň daleký dojezd. Váha jezdce až tak nerozhoduje, jelikož tento motor neztrácí výkon ani u jedinců vážících nad 100kg. 

MOTOR 1000W

Tento motor doporučuji lidem, kteří jezdí s elektrokolem převážně do terénu a do hor. Lidem vážícím nad 110kg, taky těm, kteří hledají to nejlepší jelikož naše legislativa povoluje přestavbové sady o maximálním výkonu 1000w. Je to prostě to nejsilnější, co lze v ČR používat. Rozdíl výkonu mezi klasickým elektorkolem zde nebudu ani rozebírat. Díky extrémnímu výkonu bude ale dojezd v průměru o 1/4 kratší. Efektivnější jízdou lze naopak dojezd zvýšit. Tento motor proto doporučuji pouze těm, kteří hledají extrémní výkon. Montuji pouze lidem, kteří mají dobře seřízené kolo!

DISPLAY

Jaký display bude nejvhodnější pro vaše kolo?

Displej je jedna z věcí, na které lze ušetřit. Každý mnou nabízený display nabízí všechny nejdůležitější funkce. Rozdíl je pouze v možnosti uchycení na řídítka, ve vzhledu a dalších detailech.

Máte-li na řídítkách dostatek místa, doporučujeme klasický display s označením c965, skvělý poměr cena / výkon. Pokud chcete krásný barevný display s USB na nabíjení mobilu, zakupte náš c18 display.

Nemáte-li prostor ve středu řídítek, zvolte display c500, tento displej se umísťuje na levou stranu řídítek.

Všechny naše displeje lze programovat, lze na nich změnit maximální rychlost a ukazují stav baterie..

BATERIE

Jak výkonnou baterii potřebujete?

Dojezd elektrokola je nejčastěji kladený dotaz. Nikdy to ale nelze určite přesně, záleží na nekonečně mnoha faktorech.

Co krátí dojezd elektrokola?

Největší žrout baterie je kopcovitý terén, pokud se udává, že dojezd baterie je např 100km ale vy jedete půlhodiny do prudkého kopce, je možné že ujedete 40km a baterie bude vybitá. Terén je proto nejdůležitější kritérium.

Seřízení kola, seřízení přehazovačky, adekvátní nafoukání pneumatik, šířka pneumatik hraje taky podstatnou roli, nebo třeba opotřebovanost řetězu.

Styl jízdy kterým jedete, pokud jedete s maximální přípomocí motoru, opět ujedete cca 50% uvedeného údaje o maximálním dojezdu, ideální pro dlouhé dojezdy je, když využíváte pro jízdu 25% výpomoc motoru a 75% vaší síly.

Péče o baterii je také zásadní, obecně platí že po každé jízdě nabíjím baterii do plna. Pokud vím, že měsíc na kole nepojedu, baterii vybiju na cca 60% a v tomto stavu baterii uchovávám. Nikdy neuchovávejte baterie v zimě.

Správným stylem jízdy lze mnohonásobně zvýšit dojezd elektrokola a naopak.

Tabulka reálných dojezdů elektrokola

Za ideálních podmínek, tj cyklotrasa, mírný terén, seřízené elektrokolo, váha jezdce 80kg, 25% přípomoc motoru 

*https://www.akumo.cz/kalkulator-realneho-dojezdu-elektrokola ,obrázek použit z tohoto webu

Převod baterie z Watů na Ah

WATTY / VOLTY = Ah

630w / 36V = 17,5Ah

630w / 48V = 13,1Ah

/ = děleno

Závěrem

Nenáročnému jezdci asi postačí baterie 13Ah Dojezdy jsou přiměřené ceně. Pokud znáte terén kterým budete jezdit, snadněji si určíte, jakou baterii potřebujete. Ideální baterie je však nad 15Ah. Tyto baterie už nabízí takovou kapacitu, kterou těžko usedíte. Ono udedět v kole 100km taky není sranda. Na druhou stranu, je nepříjemné, když vám 10km od domu baterie klekne. Elektrokolo sice neklade velký odpor a v pohodě domů dojedete, rezerva v baterii je ale lepší pro životnost baterie, baterce totiž nesvědčí časté úplné vybití.

Koupě přestavbové sady je investice na dalších 5-10-20 let, vyplatí se tedy trochu připlatit a zakoupit výkonnější baterii.

Tip: Zeptejte se nás v emailu na všechny dostupné druhy baterií. Vše co prodáváme totiž nemáme na webu, často máme v záložním skladu baterie s extrémní kapacitou a cena vás mile překvapí (18-24Ah).

NABÍJEČKY

Obvykle jsou součástí balení našich baterií!

V přestavbových sadách nabízím automaticky rychlonabíječku, pokud byste však chtěli pomalejší nabíječku,

připište mi to do zprávy při placení a já Vám vzápětí daný rozdíl v ceně doplatím převodem na Váš účet.

Rychlonabíječka vs klasická nabíječka

Rychlonabíječka nabije baterii 2,5x rychleji než obyčejná nabíječka. Vyplatí se to hlavně u vysokokapacitních baterií nad 15Ah, nebo třeba při dlouhém výletu, kdy si můžete baterii dobít např. při pauze na oběd v hospodě.

Klasická nabíječka je na druhou stranu levnější, lehčí a méně hlučná. Pro baterie 13Ah naprosto dostačující.

Rychlonabíjení je ale mnohem pohodlnější a všeobecně jej doporučujeme i pro baterie s nižší kapacitou.

Ničí rychlé nabíjení baterii?

Všechny baterie v sobě mají zabudovaný ochranný BMS modul, který je chrání před vybitím či podbitím, a který koriguje nabíjecí proud do každého článku. Díky tomuto balancovacímu modulu je jedno, zda baterie nabíjíte 2A nebo 5A nabíječkou. Články nejsou 5 A nabíjeny po celou dobu, před úplným nabitím se nabíjecí proud sníží a články dobalancují. Rychlým nabíjením tedy baterii neohrozíte, naopak zkrátíte její nabíjecí čas o polovinu.

5ah_edited.png

Stále nevíte co vybrat?

Vůbec nevadí, kontaktujte nás a my vám velmi rádi poradíme s výběrem ideální sady přesně pro Vás.

EMAIL: elekola@email.cz   Tel: 605442493

 

GALERIE HOTOVÝCH ELEKTROKOL

1/3

JAK PŘESTAVBA PROBÍHÁ?

ZVLÁDNU TO SÁM, NEBO SI RADĚJI OBJEDNÁM INSTALACI U VÁS?

  • Na přestavbě není nic složitého, přestavba zabere amatérovi cca 5 hodin čistého času

  • na Youtube je nespočet návodu, podle kterých byste to určitě měli zvládnout i vy

PŘESTAVBA U NÁS ALE ZNAMENÁ JISTOTU KVALITNĚ ODEVEDENÉ PRÁCE BEZ KOMPROMISŮ

  • nejsme cykloservis, pokud ale uvidím špatně seřízené brzdy, přehazovačku.. vždy to seřídím, případně doporučím výměnu řetězu, brzdových destiček apod..

  • PODÍVEJTE SE, JAK JEDNODUCHÉ JE PŘEDĚLAT SVÉ KOLO NA ELEKTROKOLO!

 

INSTALACE PŘESTAVBOVÉ SADY

TESTOVÁNÍ PŘESTAVBOVÉ SADY

PRVNÍ KROKY PO ZAKOUPENÍ MONTÁŽE PŘESTAVBY NA JÍZDNÍ KOLO U MNE

Pokud si na přestavbu netroufáte sami, jízdní kolo mi přivezete (po předchozí domluvě) do dílny v obci Vyšní Lhoty okres Frýdek Místek. Jednou měsíčně lze po předchozí komunikaci provést přestavbu i v Praze, jezdím tam za rodinou :) obec Záhořany. Cena přestavby je 499kč Vyšní Lhoty, Praha -1499kč

VAŠE KOLO MÁM V DÍLNĚ, CO NÁSLEDUJE ?

Na jízdním kole demontuji nepotřebné součásti a provedu přestavbu, dávám si velmi záležet na finálním vzhledu, inteligentně skrývám kabely a rozvržení komponentů dělám po předchozí dohodě a při předávání ještě upravím tak, aby vám vše sedělo na ruku. Vždy kolo upravím Programováním a také kolo projedu, pečlivě nastavím přehazovačku a seřídím brzdy případně vyměním opotřebované lanka, bowdeny a jiné součásti kola bez příplatku.

Nejsem servis jízdních kol, ale často mi to tak příjde :)

UŽ MÁM HOTOVO !

Přestavba trvá 1-4 pracovní dny, dle mého vytížení. Hotové kolo vždy před odevzdáním projíždím abych mohl následně komponenty ještě naposled pořádně dotáhnout a vychytat mouchy. Bydlíte-li poblíž Frýdku Místku, mohu Vám elektrokolo přivést až domů. Aspoň se provětrám.

Při předání vás proškolím, naprogramuji vám display a řeknu jak se o elektrokolo starat.

Při předání se Vám věnuji cca 30-60min, proto si na mne prosím tento čas připravte.

Musím vás s kolem seznámit, proškolit, naučit ovládat a společně se kousíček projedeme.

POTŘEBUJETE PORADIT S PŘESTAVBOVOU SADOU?
Budu rád když mi zanecháte tyto informace, já se vám následující den ozvu a probereme spolu vaší ideální přestavbovou sadu!

Je-li pole označeno symbolem: * Nutno dané pole vyplnit

 

ZVLÁDNU PŘESTABU SÁM DOMA?

POKUD BYDLÍTE DALEKO OD FRÝDKU MÍSTKU, TEDY NEMŮŽETE VYUŽÍT MONTÁŽE MNOU, ZDE VÁM UKÁŽEME JAK JEDNODUŠE PROVÉST PŘESTAVBU V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH. STAČÍ TEDY PRODUKT ZAKOUPIT U MĚ NA ESHOPU A PŘESTAVBU PROVÉST U SEBE DOMA, KLIDNĚ I V OBÝVÁKU.

Doporučuji přečíst také sekci "Jak přestavba probíhá" kde je plno dalších informací

PRO VÍCE INFO KLIKNĚTE NA IKONKU

KROK 1

Zakoupení přestavbové sady na mém webu

Vybranou přestavbovou sadu zakoupíte kliknutím na ikonku níže.

KROK 2

Pro provedení přestavby budete potřebovat tyto nástroje:

KLASICKÉ NÁŘADÍ

SADU IMBUSOVÝCH KLÍČŮ

PLOCHÝ A KŘÍŽOVÝ ŠROUBOVÁK

SADA KLÍČŮ (13mm, 23mm - dle typu stahováku na středové složení)

2x ŠROUB SE ZÁVITEM M4 PRO UCHYCENÍ BATERIE NAMÍSTO DRŽÁKU VODY

ČERNÉ STAHOVACÍ ELEKTRIKÁŘSKÉ PÁSKY

ŠTÍPAČKY

CYKLONÁŘADÍ

Vše lze zakoupit v každém cykloservisu, na Alze nebo v Decathlonu apod..

je to zcela základní cyklonářadí a zakoupení tohoto nářadí vás vyjde na cca 300kč

STAHOVÁK NA KLIKY (dle typu vaších šlapacích klik)

STAHOVÁK NA STŘEDOVÉ SLOŽENÍ (dle typu vašeho středového složení)

LIS NA SUNDÁNÍ ŘETĚZU (né vždy bude zapotřebí, u většiny kol se řetěz vůbec nesundává)

NEZBYTNOU SOUČÁSTÍ JE ZAKOUPENÍ DVOU SPECIÁLNÍCH KLÍČŮ NA DOTAŽENÍ MOTORU! TYTO KLÍČE LZE ZAKOUPIT KLIKNUTÍM ZDE

Dále drobný materiál, nelze přesně určit vše, co budete potřebovat, toto je ale to nejdůležitější nářadí. Každé kolo je originál a proto každé kolo potřebuje demontovat případně namontovat něco jiného, určitě si s tím ale poradíte!

KROK 3

DEMONTÁŽ VAŠEHO KOLA

Nejlépe vám poradí zhlédnutí videonávodu v praxi. Jde ale o to shodit šlapací kliky, shodit přední převodník, středové složení, demontáž levé rukojetě na řídítkách a shození levé brzdy.

KROK 4

INSTALACE PŘESTAVBOVÉ SADY

Vložení motoru na místo bývalé středové osy, dotažení šroubů, dotažení matic motoru, instalace displeje, akcelerační páčky, brzdy, protažení kabelů, umístění baterie (pokud nelze umístit baterii na místo držáku na vodu, vyvrtejte do kola díru a vykružte v něm závit m4 nebo m5, z 90% ale vše sedí jak má) zapojení kabelu (barva na barvu, šipka na šipku, nic složitého), zapojení snímače rychlostí, vložení klik do motoru, seřízení kola..

UŽÍVÁNÍ SI NEJLÉPE UTRACENÝCH PENĚZ ZA POSLEDNÍCH X LET

VIDEONÁVOD PODLE KTERÉHO TO ZVLÁDNE KAŽDÝ!

Postupujte přesně dle návodu, nastane-li problém, kontaktujte mne a já vám jej pomůžu vyřešit !

INSTALACE PŘESTAVBOVÉ SADY ANGLICKY

INSTALACE PŘESTAVBOVÉ SADY ČESKY

JE TO JEDNODUCHÉ, NENÍ SE VŮBEC ČEHO BÁT!

A když vám něco nepůjde, prostě mi zavoláte a já vás navedu tím správným směrem :)

PRÁCI ZDAR!

 

ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS!

U mne na webu naleznete prodlouženou záruku a to 26 měsíců na většinu produktů!

Nekupujte elektrokola od neověřených prodejců bez pozáručního servisu! Nabízím jak záruční tak pozáruční servis, v případě problému mi vždy zavoláte, zkusíme problém vyřešit po telefonu, případně mi jej přivezete a já vám jej co nejrychleji (dle zákona nejpozději do 30 dní) opravím!

V případě reklamace zboží mne prosím kontaktujte na email: elekola@email.cz

Do emailu vložte kupní fakturu, která slouží jako záruční list, dále popište váš problém a já se vám ozvu co nejdříve.

POTŘEBUJETE PORADIT S PŘESTAVBOVOU SADOU?
Budu rád když mi zanecháte tyto informace, já se vám následující den ozvu a probereme spolu vaší ideální přestavbovou sadu!

Je-li pole označeno symbolem: * Nutno dané pole vyplnit

Kontaktní údaje

J. Opletala, Frýdek-Místek

+420  605 442 493

©2021 by www.elekola.cz. 

SLEVA NA DALŠÍ NÁKUP AŽ 3000KČ

ČASOVĚ OMEZENÁ AKCE