top of page
velký rádce
VELKÝ RÁDCE S VÝBĚREM PŘESTAVBOVÉ SADY
Kliknutím na jednotlivé tlačítko zjistíte více informací.
Přestvba vs elektorkolo

PŘESTAVBA KOLA vs. ELEKTROKOLO

Ten kdo hledá vysoký výkon a nízkou cenu, volí přestavbovou sadu. 


Přestavba na elektrokolo je způsob, jak získat kvalitní, výkonné a spolehlivé elektrokolo za zlomek ceny sériově prodávaných elektrokol. Kvalita daleko předčí cenu přestavby. Největší výhodou je variabilita výkonu a dojezdu.

  • Sériově prodávaná elektorkola mají vždy maximálně 250watů motor a to vás do kopce prostě nevyveze. Naše přestavbové sady nabízí výkon motoru od 250 do 1000watů a to už je jiná paráda. 

  • V případě sady si omezení rychlosti na 25 km/h může každý vypnout a nastavit si vyšší maximální rychlost až do 50km/h (mimo pozemní komunikace) přes nastavení displeje bez ztráty záruky.  U elektrokol odblokování rychlosti stojí několik tisíc korun a často tímto zásahem dochází ke ztrátě záruky. 

  • Přestavbovou sadu je možné kdykoliv demontovat a nainstalovat na jiné kolo. Díky stavebnicovému systému máte u sady jistotu, že seženete náhradní díly (např. novou baterii s vysokou kapacitou) či jiné příslušenství

  • Pokud máte na elektrifikaci, nebo koupi elektrokola okolo 25-40 tisíc a máte doma slušné kolo (pohodlný posed, funkční brzdy a řazení, více nepotřebujete), je rozhodně lepší cestou realizace přestavby. ​

PŘESTAVBA vs. ELEKTROKOLO

 VÝKON MOTORU 250W?

 MAXIMÁLNÍ POVOLENÝ VÝKON MOTORU V ČR?

 VOLITELNÁ KAPACITA BATERIE?

 CENOVĚ A KVALITATIVNĚ VOLITELNÉ KOMPONENTY?

 ZÁRUKA 26 MĚSÍCŮ A POZÁRUČNÍ SERVIS?

 LEVNÉ NÁHRADNÍ DÍLY?

 KOMPONENTY SKRYTÉ V RÁMU KOLA?

 CENA / VÝKON

 ODBLOKOVANÍ MAX. RYCHLOSTI BEZ ZTRÁTY ZÁRUKY?

 HMOTNOST SADY?

 DEMONTÁŽ KOMPONENTŮ PRO VLOŽENÍ NA JINÉ KOLO?

PŘESTAVBA      ELEKTROKOLO

cca 23KG                  cca 23KG

CENA / KVALITA

Poměr ceny a kvality u přestavby rozhoduje. Sady se středovým pohonem u Nás začínají na 22 000Kč včetně montáže. Za tuto cenu dostanete kompletní elektrokolo, se skvělými jízdními vlastnostmi, nenápadným vzhledem a prvotřídním výkonem a dojezdem. Není to žádná skládačka nýbrž prvotřídní výkonné elektrokolo a za tím si stojím!

 

VARIABILNÍ VÝKON MOTORU

Hlavní důvod je ale variabilní výkon motoru. Nové elektrokola nabízí pouze 250watů. To vás do kopce prostě nevyveze. Naše nejmontovanější sady mají 750watů a i pod těžkým jedincem motor v kopci neztrácí výkon. Což u nového kola s 250waty opravdu říci nejde. Pro pravé chlapy lze zajistit také motor 1000w se kterým zažijete spoustu zábavy.

 

DOJEZD ELEKTROKOLA

Dojezd elektrokola není limitovaný. I elektorkolo za 150tisíc často nedojede více, než 100km. Motorům které nabízím, tedy značky Bafang nevadí vysokoapacitní baterie. Z tohoto důvodu lze montovat na vaše kolo například baterii o kapacitě 24Ah, jehož dojezd je okolo 250km. Baterie má sice větší rozměry a váhu ale je ideální na cestování po česku!

 

LEVNÉ KOMPONENTY A NÁHRADNÍ DÍLY

Náhradní díly často stojí pár korun a jsou veřejně dostupné. U mě nestojí rychlonabíječka 6000Kč jako u nejmenovaných značek elektrokol! Naše baterie na sobě nemá logo, tedy neplatíte za značku, platíte pouze za kvalitní produkt. 

 

MŮJ PŘÍSTUP K REKLAMACI

Pokud se Vám něco pokazí, opravím Vám to. V záruční době zdarma, po záruce za nákupní cenu dílů. Kvalitě komponentů věřím natolik, že pokud se Vám po záruce něco pokazí, opravím Vám to a za práci si nic neůčtuji!

JAK SE TEDY ROZHODNOUT?

Pokud hledáte výkonné elektrokolo, bydlíte v kopcovitém terénu, jste po operaci kolene, nemáte fyzičku, nebo stejně jako já prostě chcete jezdit na delší výlety, aniž byste ze sebe museli nesmyslně vypotit duši, doporučím 750w verzi přestavbové sady. U nových elektrokol naleznete výkon motoru pouze 250w a to Vás do kopce prostě nevyveze. Přestavba o výkonu 750w je cca 2x silnější než elektrokolo s cenovkou 100tis. Vyjede ladně každý kopec a cena je super. U přestavby totiž neplatíte za kolo jako takové ale pouze za elektrosadu. Takže máte-li kvalitní jízdní kolo, pocit z jízdy bude skvělý, vyjedete každý kopec a navíc ušetříte mnohdy až 4x více, než když byste si koupili nové elektrokolo.​​

JAKOU PŘESTAVBOVOU SADU VYBRAT?

Pro kompletní přestavbu jízdního kola potřebujeme tyto komponenty

Motor, baterii a display, ostatní komponenty jsou na zvážení. Velmi doporučuji také akcelerační páčku a senzor řazení, v této sekci si vše dopodrobna rozebereme a pomůžu Vám vybrat vaší dokonalou sadu!

 

Výběr motoru

Výběr výkonu motoru je hlavně o prioritách. Co od elektrokola požadujete. Jestli chcete jezdit do kopců a v terénu, nebo na klasické výlety po cyklostezkách případně v mírném terénu. 

přestavba kola na elektrokolo

MOTOR 250W

Tento motor doporučuji lidem, kteří nepotřebují nejvyšší výkon motoru. Případně všem, kteří chtěji výkon klasického elektrokola za zlomek ceny běžného elektrokola. Tento motor doporučujeme všem, s váhou nepřesahující 80kg. V opačném případě se Vám do kopce pojede hůř. Což ale někdo vyhledává, né každý potřebuje, aby mu elektrokolo vyjelo kopec bez šlápnutí, někdo potřebuje jen přípomoc. 

Výběr přestavbove sady

MOTOR 750W - ideální poměr cena výkon

Zákazníky nejoblíbenější sada. Sám ji na elektrokole používám. Až 3x vyšší výkon, než u klasických elektrokol, to poznáte při jízdě do kopce ale i po rovině. Motor takřka neklade odpor, lze s ním jet i bez baterie. Doporučuji všem, kteří hledají skvělý výkon a zároveň daleký dojezd. Váha jezdce až tak nerozhoduje, jelikož tento motor neztrácí výkon ani u jedinců vážících nad 100kg. 

MOTOR 1000W

Tento motor doporučuji lidem, kteří jezdí s elektrokolem převážně do terénu a do hor. Lidem vážícím nad 110kg, taky těm, kteří hledají to nejlepší jelikož naše legislativa povoluje přestavbové sady o maximálním výkonu 1000w. Je to prostě to nejsilnější, co lze v ČR používat. Rozdíl výkonu mezi klasickým elektorkolem zde nebudu ani rozebírat. Díky extrémnímu výkonu bude ale dojezd v průměru o 1/4 kratší. Efektivnější jízdou lze naopak dojezd zvýšit. Tento motor proto doporučuji pouze těm, kteří hledají extrémní výkon. Montuji pouze lidem, kteří mají dobře seřízené kolo!

DISPLAY

Jaký display bude nejvhodnější pro vaše kolo?

Displej je jedna z věcí, na které lze ušetřit. Každý mnou nabízený display nabízí všechny nejdůležitější funkce. Rozdíl je pouze v možnosti uchycení na řídítka, ve vzhledu a dalších detailech.

Máte-li na řídítkách dostatek místa, doporučujeme klasický display s označením c965, skvělý poměr cena / výkon. Pokud chcete krásný barevný display s USB na nabíjení mobilu, zakupte náš c18 display.

Nemáte-li prostor ve středu řídítek, zvolte display c500, tento displej se umísťuje na levou stranu řídítek.

Všechny naše displeje lze programovat, lze na nich změnit maximální rychlost a ukazují stav baterie..

BATERIE

Jak výkonnou baterii potřebujete?

Dojezd elektrokola je nejčastěji kladený dotaz. Nikdy to ale nelze určite přesně, záleží na nekonečně mnoha faktorech.

Co krátí dojezd elektrokola?

Největší žrout baterie je kopcovitý terén, pokud se udává, že dojezd baterie je např 100km ale vy jedete půlhodiny do prudkého kopce, je možné že ujedete 50km a baterie bude vybitá. Terén je proto nejdůležitější kritérium.

Seřízení kola, seřízení přehazovačky, adekvátní nafoukání pneumatik, šířka pneumatik hraje taky podstatnou roli, nebo třeba opotřebovanost řetězu.

Styl jízdy kterým jedete, pokud jedete s maximální přípomocí motoru, opět ujedete cca 70% uvedeného údaje o maximálním dojezdu, ideální pro dlouhé dojezdy je, když využíváte pro jízdu 25% výpomoc motoru a 75% vaší síly.

Péče o baterii je také zásadní, obecně platí že po každé jízdě nabíjím baterii do plna. Pokud vím, že měsíc na kole nepojedu, baterii vybiju na cca 60% a v tomto stavu baterii uchovávám. Nikdy neuchovávejte baterie v chladu.

Správným stylem jízdy lze mnohonásobně zvýšit dojezd elektrokola a naopak.

Tabulka reálných dojezdů elektrokola

Za ideálních podmínek, tj cyklotrasa, mírný terén, seřízené elektrokolo, váha jezdce 80kg

36V BATERIE, TEDY 250W MOTORY

dojezd baterie 36V.PNG

48V BATERIE, TEDY 750W A 1000W MOTORY

dojezd baterie 48V.PNG

Závěrem

Pokud znáte terén kterým budete jezdit, snadněji si určíte, jakou baterii potřebujete. Ideální baterie je však nad 17Ah. Tyto baterie už nabízí takovou kapacitu, kterou těžko usedíte. Ono usedět v kole 100km taky není sranda. Na druhou stranu, je nepříjemné, když se Vám 10km od domu baterie vybije. Elektrokolo sice neklade velký odpor a v pohodě domů dojedete, rezerva v baterii je ale lepší pro životnost baterie, baterce totiž nesvědčí časté úplné vybití.

Koupě přestavbové sady je investice na dalších 5-10-20 let, vyplatí se tedy trochu připlatit a zakoupit výkonnější baterii.

Tip: Zeptejte se mě v emailu na všechny dostupné druhy baterií. Vše co prodávám totiž nemám na webu, často mám v záložním skladu baterie s extrémní kapacitou a cena vás mile překvapí (18-24Ah).

NABÍJEČKY

Obvykle jsou součástí balení našich baterií!

V přestavbových sadách nabízím automaticky rychlonabíječku, pokud byste však chtěli pomalejší nabíječku,

připište mi to do zprávy při placení a já Vám vzápětí daný rozdíl v ceně doplatím převodem na Váš účet.

Rychlonabíječka vs klasická nabíječka

Rychlonabíječka nabije baterii 2,5x rychleji než obyčejná nabíječka. Vyplatí se to hlavně u vysokokapacitních baterií nad 15Ah, nebo třeba při dlouhém výletu, kdy si můžete baterii dobít např. při pauze na oběd v hospodě.

Klasická nabíječka je na druhou stranu levnější, lehčí a méně hlučná. Pro baterie 13Ah naprosto dostačující.

Rychlonabíjení je ale mnohem pohodlnější a všeobecně jej doporučujeme i pro baterie s nižší kapacitou.

Ničí rychlé nabíjení baterii?

Všechny baterie v sobě mají zabudovaný ochranný BMS modul, který je chrání před vybitím či podbitím, a který koriguje nabíjecí proud do každého článku. Díky tomuto balancovacímu modulu je jedno, zda baterie nabíjíte 2A nebo 5A nabíječkou. Články nejsou 5A nabíjeny po celou dobu, před úplným nabitím se nabíjecí proud sníží a články dobalancují. Rychlým nabíjením tedy baterii neohrozíte, naopak zkrátíte její nabíjecí čas o polovinu.

5ah_edited.png

Stále nevíte co vybrat?

Vůbec nevadí, kontaktujte mne a já Vám velmi rád poradím s výběrem ideální sady přesně pro Vás.

EMAIL: elekola@email.cz   Tel: 605442493

Galerie hotových elektrokol

GALERIE HOTOVÝCH ELEKTROKOL

Už dávno neplatí, že přestavba vypadá špatně. Po letech praxe jsem se naučil kabely skrývat tak, aby byly nenápadné. Klienti si právě vzhled často pochvalují. Baterie je decentní, motor na první pohled ani nejde vidět a kabeláž s kolem splývá. Kabely jsou ukryty v kabelových chráničkách takže tvoří celek. Na fotografiích níže naleznete mnou vykonané přestavby, kde si můžete prohlédnout kvalitu zpracování a konečný vzhled takto přestavěných elektrokol.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

" Za cenu té vaší přestavby můžu mít nové elektrokolo "

Přestavbová sada, která se montuje na Vaše kola je velmi kvalitní a výkonná. Naše motory 250w mají točivý moment 80n.m a montují se do nových elektrokol s cenovkou 60tis a výše. Motory s výkonem 750w jsou tak výkonné, že v souboji porazí i elektrokola za 150tisíc. Přestavba je velmi kvalitní a spolehlivý produkt.

Nová elektrokola do 40tisíc nabízí zpravidla vždy pouze nejzákladnější motor s hroznou baterií. Tyto motory Vás do kopce nevyvezou, jsou poruchové a na kole jsou použity nejzákladnější komponenty. Komfort z jízdy bude nulový.

" Mám staré kolo ale jezdí se mi na něm dobře "

Přestavba je vhodná na všechny druhy jízdních kol které jsou po konstrukční stránce v pořádku. Je jedno zda je kolo staré rok, nebo jste jej kupovali před 15 lety. Důležité je, aby se Vám na něm dobře jelo. U starých kol provedu servis tak, abychom jej dostali do co nejlepšího stavu.

" Dobrý den, mám pohodlné kolo a chtěl bych elektrokolo, kolik to stojí? "

Nejčastější otázka, nejde na ní ale odpovědět. Je zde mnoho proměnných, které musíme brát v potaz při zjišťování ideální sady pro Vás. Doporučuji si pořádně prostudovat můj web, kde naleznete odpovědi na Vaše otázky. Pokud si nevíte rady, budu velmi rád když mi zavoláte a já Vám pomůžu vybrat ideální sadu přímo pro Vás. Nesnažím se zákazníkovi prodat to nejdražší. Vždy hledám ideální sadu pro Vás, tak abyste byli spokojeni, protože jen tak mne můžete doporučit Vaším známým.

" Stačí mi 250w motor nebo mám vzít raději 750w? "

Záleží co od elektrokola čekáte. Motor 250W je vhodný pro cyklisty, kteří chtějí šlapat a při jízdě se trochu zapotit. Pokud motor nevyužíváte, není jeho přítomnost na kole skoro znát. Po rovině člověka uveze, když je to potřeba a do kopce jezdci výrazně pomůže.

O řád výkonnější 750w motory disponují mnohem větší silou, která je schopna již v případě potřeby jezdce vyvézt i do kopce bez šlapání. Jsou vhodné pro jezdce, kteří si chtějí jízdu na elektrokole více užít, než šlapat, případně pro jezdce, kteří ze zdravotních důvodů prostě šlapat nemohou. Obecně doporučuji 750w motor, ale i 250w vás uveze.

" Nabízí Vaše sady rekuperaci? "

Elektrokola které vytváříme rekuperaci nenabízí, z toho důvodu elektrokola při jízdě bez šlapání nekladou žádný odpor a lze na nich jezdit jako na klasickém kole s 10 kilovým závažím :)

" Mám málo prostoru v rámu pro vložení baterie "

Málo prostoru v rámu lze řešit dvěma způsoby, baterie lze umístit na nosič, nebo pod sedlovku na držák rámových baterií. Napište mi zprávu s fotografií Vašeho kola a já vám ukážu, jak by šel Váš problém řešit

" Opravdu Vaše baterie 48V 21Ah ujede až 200km? "

Dojezd elektrokola je složité téma, záleží na mnoha faktorech, mezi hlavní je terén kterým pojedete. Stejně jako u auta, rychlá jízda do kopce prostě více žere. Pokud ale pojedete po klasických cyklostezkách, normální rychlostí, jste schopnu ujet vzdálenosti, které u svých baterií uvádím. Pokud se na tyto vzdálenosti nedostáváte, zavolejte mi a zkonzultujeme Váš problém.

" Musím na elektrokole šlapat? "

Jistě, elektrokolo je kolo díky kterému budete za každé šlápnutí do pedálů odmění dopomocí, která vám šlapání ulehčí. Na Vaše elektrokolo lze ale dokoupit akcelerační páčka, díky které lze jet na elektrokole i bez šlapání. 

" Potřebuji k elektrokolu řidičák? "

Toto je velká výhoda elektrokola. S elektrokoly můžete směle vyrazit na cyklostezku, stejně jako silnici. Mohou jej obsluhovat také děti, kterým elektrokolo také usnadní jízdu a vy tak můžete vyrazit na celodenní výlet i s dětmi.

" Můžu kolo mýt vysokotlakou hadicí "

Toto nedoporučuji, elektrokolo je voděodolné a déšť mu moc nevadí, vysokotlaká hadice by ale mohla vodu dostat do míst kam nepatří. Pokud kolo chcete omývat vodou, doporučuji hadicí s nízkým tlakem a poté motor, baterii, kabely a displej utřít hadříkem do sucha, alespoň částečně. 

" Jak dlouho trvá celá přestavba? "

Přestavba je zpravidla do 7dní hotová. Vše je ale na dohodě, pakliže na přestavbu spěcháte, mohu Vás vzít i přednostně. 

Často kladené otazky

JAK PŘESTAVBA PROBÍHÁ?

ZVLÁDNU TO SÁM, NEBO SI RADĚJI OBJEDNÁM INSTALACI U VÁS?

  • Přestavbu doporučuji nechat na mne, téměř u každého kola nastanou situace, které je nutno řešit individuálně, pokud člověk nemá vybavenou dílnu cyklistickým vybavením, bude muset nakupovat různé nářadí a cena přestavby ho nakonec vyjde mnohem dráž. Já montuji pouze profesionálním nářadím, používám kvalitní pomůcky, každý problém řeším profesionálně a dávám si velmi záležet na kvalitě zpracování.

PŘESTAVBA U MNE ZNAMENÁ JISTOTU KVALITNĚ ODEVEDENÉ PRÁCE BEZ KOMPROMISŮ

  • Součástí přestavby je také servis Vašeho kola, montáž, demontáž, seřízení, programování..

  • Rád Vašemu kolu vyměním brzdy, řetěz, kazetu případně další komponenty, na kterých se při předávání dohodneme.

Jak přestavba probíhá?

PRVNÍ KROKY PO ZAKOUPENÍ MONTÁŽE PŘESTAVBY NA JÍZDNÍ KOLO U MNE

Jízdní kolo mi přivezete (po předchozí domluvě) do dílny v obci Vyšní Lhoty okres Frýdek Místek.

Cena přestavby a servisních služeb s tím spojené je pouze 1000Kč 

VAŠE KOLO MÁM V DÍLNĚ, CO NÁSLEDUJE ?

Na jízdním kole demontuji nepotřebné součásti a provedu přestavbu, dávám si velmi záležet na finálním vzhledu, inteligentně skrývám kabely a rozvržení komponentů dělám po předchozí dohodě a při předávání ještě upravím tak, aby Vám vše sedělo na ruku. Vždy kolo upravím Programováním a také kolo projedu, pečlivě nastavím přehazovačku a seřídím brzdy případně vyměním opotřebované lanka, bowdeny a jiné součásti kola bez příplatku.

Nejsem servis jízdních kol, ale často mi to tak příjde :)

UŽ MÁM HOTOVO !

Přestavba trvá 2-7 pracovních dní, dle vytížení. Hotové kolo vždy před odevzdáním projíždím, abych mohl následně komponenty ještě naposled pořádně dotáhnout a vychytat mouchy.

Při předání Vás proškolím, naprogramuji Vám display a řeknu jak se o elektrokolo starat.

Při předání se Vám věnuji cca 30-60min, proto si na mne prosím tento čas připravte.

Musím vás s kolem seznámit, proškolit, naučit ovládat a společně se kousíček projedeme.

POTŘEBUJETE PORADIT S PŘESTAVBOVOU SADOU?
Budu rád když mi zanecháte tyto informace, já se vám následující den ozvu a probereme spolu vaší ideální přestavbovou sadu!

Děkujeme za odeslání!

Je-li pole označeno symbolem: * Nutno dané pole vyplnit

prestavba na dalku
záruka

ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS!

U mne na webu naleznete prodlouženou záruku a to 26 měsíců na většinu produktů!

Nekupujte elektrokola od neověřených prodejců bez pozáručního servisu! Nabízím jak záruční tak pozáruční servis, v případě problému mi vždy zavoláte, zkusíme problém vyřešit po telefonu, případně mi jej přivezete a já vám jej co nejrychleji (nejpozději do 30 dní) opravím a vyřeším!

V případě reklamace zboží mne prosím kontaktujte na email: elekola@email.cz

Do emailu vložte kupní fakturu, která slouží jako záruční list, dále popište váš problém a já se vám ozvu co nejdříve.