top of page
velký rádce
VELKÝ RÁDCE S VÝBĚREM PŘESTAVBOVÉ SADY
Kliknutím na jednotlivé tlačítko zjistíte více informací.
Přestvba vs elektorkolo

PŘESTAVBA KOLA vs. ELEKTROKOLO

Ten kdo hledá vysoký výkon a nízkou cenu, volí přestavbovou sadu. 


Přestavba na elektrokolo je způsob, jak získat kvalitní, výkonné a spolehlivé elektrokolo za zlomek ceny sériově prodávaných elektrokol. Kvalita daleko předčí cenu přestavby. Největší výhodou je variabilita výkonu a dojezdu.

  • Sériově prodávaná elektorkola mají vždy maximálně 250watů motor a to vás do kopce prostě nevyveze. Naše přestavbové sady nabízí výkon motoru od 250 do 1000watů a to už je jiná paráda. 

  • V případě sady si omezení rychlosti na 25 km/h může každý vypnout a nastavit si vyšší maximální rychlost až do 50km/h (mimo pozemní komunikace) přes nastavení displeje bez ztráty záruky.  U elektrokol odblokování rychlosti stojí několik tisíc korun a často tímto zásahem dochází ke ztrátě záruky. 

  • Přestavbovou sadu je možné kdykoliv demontovat a nainstalovat na jiné kolo. Díky stavebnicovému systému máte u sady jistotu, že seženete náhradní díly (např. novou baterii s vysokou kapacitou) či jiné příslušenství

  • Pokud máte na elektrifikaci, nebo koupi elektrokola okolo 25-40 tisíc a máte doma slušné kolo (pohodlný posed, funkční brzdy a řazení, více nepotřebujete), je rozhodně lepší cestou realizace přestavby. ​

PŘESTAVBA vs. ELEKTROKOLO

 VÝKON MOTORU 250W?

 MAXIMÁLNÍ POVOLENÝ VÝKON MOTORU V ČR?

 VOLITELNÁ KAPACITA BATERIE?

 CENOVĚ A KVALITATIVNĚ VOLITELNÉ KOMPONENTY?

 ZÁRUKA 26 MĚSÍCŮ A POZÁRUČNÍ SERVIS?

 LEVNÉ NÁHRADNÍ DÍLY?

 KOMPONENTY SKRYTÉ V RÁMU KOLA?

 CENA / VÝKON

 ODBLOKOVANÍ MAX. RYCHLOSTI BEZ ZTRÁTY ZÁRUKY?

 HMOTNOST SADY?

 DEMONTÁŽ KOMPONENTŮ PRO VLOŽENÍ NA JINÉ KOLO?

PŘESTAVBA      ELEKTROKOLO

cca 23KG                  cca 23KG

CENA / KVALITA

Poměr ceny a kvality u přestavby rozhoduje. Sady se středovým pohonem u Nás začínají na 22 000Kč včetně montáže. Za tuto cenu dostanete kompletní elektrokolo, se skvělými jízdními vlastnostmi, nenápadným vzhledem a prvotřídním výkonem a dojezdem. Není to žádná skládačka nýbrž prvotřídní výkonné elektrokolo a za tím si stojím!

 

VARIABILNÍ VÝKON MOTORU

Hlavní důvod je ale variabilní výkon motoru. Nové elektrokola nabízí pouze 250watů. To vás do kopce prostě nevyveze. Naše nejmontovanější sady mají 750watů a i pod těžkým jedincem motor v kopci neztrácí výkon. Což u nového kola s 250waty opravdu říci nejde. Pro pravé chlapy lze zajistit také motor 1000w se kterým zažijete spoustu zábavy.

 

DOJEZD ELEKTROKOLA

Dojezd elektrokola není limitovaný. I elektorkolo za 150tisíc často nedojede více, než 100km. Motorům které nabízím, tedy značky Bafang nevadí vysokoapacitní baterie. Z tohoto důvodu lze montovat na vaše kolo například baterii o kapacitě 24Ah, jehož dojezd je okolo 250km. Baterie má sice větší rozměry a váhu ale je ideální na cestování po česku!

 

LEVNÉ KOMPONENTY A NÁHRADNÍ DÍLY

Náhradní díly často stojí pár korun a jsou veřejně dostupné. U mě nestojí rychlonabíječka 6000Kč jako u nejmenovaných značek elektrokol! Naše baterie na sobě nemá logo, tedy neplatíte za značku, platíte pouze za kvalitní produkt. 

 

MŮJ PŘÍSTUP K REKLAMACI

Pokud se Vám něco pokazí, opravím Vám to. V záruční době zdarma, po záruce za nákupní cenu dílů. Kvalitě komponentů věřím natolik, že pokud se Vám po záruce něco pokazí, opravím Vám to a za práci si nic neůčtuji!

JAK SE TEDY ROZHODNOUT?

Pokud hledáte výkonné elektrokolo, bydlíte v kopcovitém terénu, jste po operaci kolene, nemáte fyzičku, nebo stejně jako já prostě chcete jezdit na delší výlety, aniž byste ze sebe museli nesmyslně vypotit duši, doporučím 750w verzi přestavbové sady. U nových elektrokol naleznete výkon motoru pouze 250w a to Vás do kopce prostě nevyveze. Přestavba o výkonu 750w je cca 2x silnější než elektrokolo s cenovkou 100tis. Vyjede ladně každý kopec a cena je super. U přestavby totiž neplatíte za kolo jako takové ale pouze za elektrosadu. Takže máte-li kvalitní jízdní kolo, pocit z jízdy bude skvělý, vyjedete každý kopec a navíc ušetříte mnohdy až 4x více, než když byste si koupili nové elektrokolo.​​

JAKOU PŘESTAVBOVOU SADU VYBRAT?

Pro kompletní přestavbu jízdního kola potřebujeme tyto komponenty

Motor, baterii a display, ostatní komponenty jsou na zvážení. Velmi doporučuji také akcelerační páčku a senzor řazení, v této sekci si vše dopodrobna rozebereme a pomůžu Vám vybrat vaší dokonalou sadu!

 

Výběr motoru

Výběr výkonu motoru je hlavně o prioritách. Co od elektrokola požadujete. Jestli chcete jezdit do kopců a v terénu, nebo na klasické výlety po cyklostezkách případně v mírném terénu. 

přestavba kola na elektrokolo

MOTOR 250W

Tento motor doporučuji lidem, kteří nepotřebují nejvyšší výkon motoru. Případně všem, kteří chtěji výkon klasického elektrokola za zlomek ceny běžného elektrokola. Tento motor doporučujeme všem, s váhou nepřesahující 80kg. V opačném případě se Vám do kopce pojede hůř. Což ale někdo vyhledává, né každý potřebuje, aby mu elektrokolo vyjelo kopec bez šlápnutí, někdo potřebuje jen přípomoc. 

Výběr přestavbove sady

MOTOR 750W - ideální poměr cena výkon

Zákazníky nejoblíbenější sada. Sám ji na elektrokole používám. Až 3x vyšší výkon, než u klasických elektrokol, to poznáte při jízdě do kopce ale i po rovině. Motor takřka neklade odpor, lze s ním jet i bez baterie. Doporučuji všem, kteří hledají skvělý výkon a zároveň daleký dojezd. Váha jezdce až tak nerozhoduje, jelikož tento motor neztrácí výkon ani u jedinců vážících nad 100kg. 

MOTOR 1000W

Tento motor doporučuji lidem, kteří jezdí s elektrokolem převážně do terénu a do hor. Lidem vážícím nad 110kg, taky těm, kteří hledají to nejlepší jelikož naše legislativa povoluje přestavbové sady o maximálním výkonu 1000w. Je to prostě to nejsilnější, co lze v ČR používat. Rozdíl výkonu mezi klasickým elektorkolem zde nebudu ani rozebírat. Díky extrémnímu výkonu bude ale dojezd v průměru o 1/4 kratší. Efektivnější jízdou lze naopak dojezd zvýšit. Tento motor proto doporučuji pouze těm, kteří hledají extrémní výkon. Montuji pouze lidem, kteří mají dobře seřízené kolo!

DISPLAY

Jaký display bude nejvhodnější pro vaše kolo?

Displej je jedna z věcí, na které lze ušetřit. Každý mnou nabízený display nabízí všechny nejdůležitější funkce. Rozdíl je pouze v možnosti uchycení na řídítka, ve vzhledu a dalších detailech.

Máte-li na řídítkách dostatek místa, doporučujeme klasický display s označením c965, skvělý poměr cena / výkon. Pokud chcete krásný barevný display s USB na nabíjení mobilu, zakupte náš c18 display.

Nemáte-li prostor ve středu řídítek, zvolte display c500, tento displej se umísťuje na levou stranu řídítek.

Všechny naše displeje lze programovat, lze na nich změnit maximální rychlost a ukazují stav baterie..