top of page
DALL·E 2023-12-23 04.22.01 - A cheerful senior lady around 65 years old riding an older el

NÁBOJOVÉ MOTORY 250WATTŮ

SADY SE LIŠÍ POUZE V DOJEZDU BATERIE

NÁBOJOVÉ MOTORY JSOU URČENY

PRO NENÁROČNOU JÍZDU V MÍRNÉM TERÉNU.

- Ti, kteří hledají elektrokolo za nejnižší možnou cenu, volí přestavbu s motorem v zadním kole.

- Přestavbou pomocí nábojového motoru získáte elektrokolo o kvalitě nového elektrokola v ceně okolo 40tisíc.

V případě, že preferujete větší kvalitu a máte rozpočet na to zvolit středový motor, jděte do toho!

ZVOLTE SADU DLE

POŽADOVANÉHO DOJEZDU

PRO KOHO JE TATO SADA 

IDEÁLNÍ?

Pro všechny, kteří shání nejlevnější možnou variantu elektrokola. Výkon motoru u této sady je základní avšak stále nabízí lepší poměr ceny a výkonu než běžná elektrokola se zadním motorem v hodnotě do 40tisíc. Vhodné pro lidi hledající elektrokolo na krátké popojížďky po městě a v mírném terénu. Ideální pro mladé i seniory, do města či vesnice. 

MOC TOMU NEROZUMÍM

NEVÍM CO VYBRAT.

JAKÝ TYP MOTORU VYBRAT?

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE, URČIT SPRÁVNÝ TYP POHONU.

CO JE TO PŘESTAVBA?

ZÁKLADNÍ INFORMACE, JEDINÁ STRÁNKA, KDE SE DOZVÍTE VŠE.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

 • Existují dva druhy motorů. Středový motor - ten je kvalitnější a výkonnější, ale dražší.  Nebo motor v zadním kole, ten je levnější, ale nemá takovou sílu pro jízdu v kopcích. Zadní motor v praxi znamená, že je umístěn uprostřed zadního kola, tedy není spojený s řetězem. Síla motoru pohání zadní kolo motorem, ne řetězem. Což sice neklade větší zatížení na řetězovou soustavu, ale jelikož je celá váha soustředěná na zadní kolo, nemá systém ideální jízdní vlastnosti. Těžiště kola je vzadu, spotřeba systému je o 35% vyšší nežli u středových motorů a výkon ani rychlost se středovým motorům neblíží. Máte-li ale rozpočet omezen na cenu 19-25 tisíc, budete z tohoto motoru nadšení. Stále zajistí to, že Vám v kopci pomůže, stále získáte kvalitnější elektrokolo, než kdybyste šli do hobymarketu a ta koupili elektorkolo za 30-40 tisíc. 

 • CENA: Nábojové motory jsou obecně levnější než středové motory. Toto může být důležitým faktorem pro někoho, kdo se snaží o přestavbu na elektrokolo s omezeným rozpočtem. 
  SPOLEHLIVOST: i za tyto peníze je systém velmi spolehlivý, takřka se nekazí a případné opravy jsou velmi levné

 • * TĚŽIŠTĚ KOLA: U nábojových motorů je hmotnost motoru umístěna na zadním kole, což může ovlivnit rovnováhu a ovládání kola. Na druhé straně, středové motory jsou umístěny přímo ve středu kola, což umožňuje lepší rovnováhu a ovládání.

  * VÝKON A DOJEZD: Středové motory jsou obecně považovány za efektivnější a poskytují lepší výkon, protože jsou přímo spojeny s převodovým systémem kola. To znamená, že mohou využít převodový systém kola pro dosažení vyššího točivého momentu, což je obzvláště užitečné při jízdě do kopce. Stejně tak má stejě výkonný motor o cca 30% menší spotřebu.

  * ÚDRŽBA KOLA: Nábojový motor může ztěžovat běžnou údržbu kola, jako je například měnění pneumatiky nebo oprava defektu. 

 • * NEDOPORUČUJI těm, kteří shání elektrokolo na celodenní cyklocestování, jelikož motor nemá moc velký výkon, je vhodnější pro fyzicky zdatné. Pro fyzicky méně zdatné (senioři, operace kolene, vyšší hmotnost jezdce..) doporučuji vždy přestavbu kola se středovým motorem.

  * DOPORUČUJI těm, kteří chtěji elektrokolo pro velmi nenáročnou cyklistiku spolu s velmi omezeným rozpočtem. * Zkráceně lze říci, pakliže máte rozpočet otevřen k nákupu středového ohonu, volte jej, pokud ne, nákup přestavby s motorem v zadním kole bude co do kvality a ceny lepší volba, než nákup již hotového elektorkola v ceně do 40tisíc.

 • Přestavba kola s motorem v kole se vyplatí vždy, pokud uvažujete nad elektrokolem do 40 000Kč a máte své kolo. Porovnjte parametry přestavby s elektrokoly v ceně 2x vyšší a pochopíte, proč volit raději přestavbu.

NEVÍTE CO VYBRAT? 

Tak mě neváhejte kontaktovat, rád Vám nabídnu to nejlepší pro Vás.

photo_2021-09-09_08-51-33_edited_edited.jpg

Martin Pohludka

elekola@email.cz

605 442 493

(8-22 hod) i o víkendu

 • whatsapp elekola
bottom of page