top of page
jezdec.PNG

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Pro zobrazení přestavbových sad klikněte zde.

" Za cenu té vaší přestavby můžu mít nové elektrokolo "

Přestavbová sada, která se montuje na Vaše kola je velmi kvalitní a výkonná. Naše motory 250w mají točivý moment 80n.m a montují se do Nových elektrokol s cenovkou 50tis a výše. Motory s výkonem 750w jsou tak výkonné, že v souboji porazí i elektrokola za 100tisíc. Přestavba je velmi kvalitní a spolehlivý produkt.

Nová elektrokola do 40tisíc nabízí zpravidla vždy pouze nejzákladnější motor s hroznou baterií. Tyto motory Vás do kopce nevyvezou, jsou poruchové a na kole jsou použity nejzákladnější komponenty. Komfort z jízdy bude nulový.

" Mám staré kolo ale jezdí se mi na něm dobře "

Přestavba je vhodná na všechny druhy jízdních kol které jsou po konstrukční stránce v pořádku. Je jedno zda je kolo staré rok, nebo jste jej kupovali před 15 lety. Důležité je, aby se Vám na něm dobře jelo. U starých kol doporučuji před přestavbou navštívit cykloservis, aby Vám kolo dali do dobrého stavu.

" Dobrý den, mám pohodlné kolo a chtěl bych elektrokolo, kolik to stojí? "

Nejčastější otázka, nejde na ní ale odpovědět. Je zde mnoho proměnných, které musíme brát v potaz při zjišťování ideální sady pro Vás. Doporučuji si pořádně prostudovat můj web, kde naleznete odpovědi na Vaše otázky. Pokud si nevíte rady, budu velmi rád když mi zavoláte a já Vám pomůžu vybrat ideální sadu přímo pro Vás. Nesnažím se zákazníkovi prodat to nejdražší. Vždy hledám ideální sadu pro Vás, tak abyste byli spokojeni, protože jen tak mne můžete doporučit Vaším známým :)

" Stačí mi 250w motor nebo mám vzít raději 750w? "

Záleží co od elektrokola čekáte. Motor 250W je vhodný pro cyklisty, kteří chtějí šlapat a při jízdě se trochu zapotit. Pokud motor nevyužíváte, není jeho přítomnost na kole skoro znát. Po rovině člověka uveze, když je to potřeba a do kopce jezdci výrazně pomůže.

O řád výkonnější 750w motory disponují mnohem větší silou, která je schopna již v případě potřeby jezdce vyvézt i do kopce bez šlapání. Jsou vhodné pro jezdce, kteří si chtějí jízdu na elektrokole více užít, než šlapat, případně pro jezdce, kteří ze zdravotních důvodů prostě šlapat nemohou. Obecně doporučuji 750w motor, ale i 250w vás uveze.

" Nabízí Vaše sady rekuperaci? "

Elektrokola které vytváříme rekuperaci nenabízí, z toho důvodu elektrokola při jízdě bez šlapání nekladou žádný odpor a lze na nich jezdit jako na klasickém kole s 10 kilovým závažím :)

" Mám málo prostoru v rámu pro vložení baterie "

Málo prostoru v rámu lze řešit dvěma způsoby, baterie lze umístit na nosič, nebo pod sedlovku na držák rámových baterií. Napište mi zprávu s fotografií Vašeho kola a já vám ukážu, jak by šel Váš problém řešit

" Opravdu Vaše baterie 48V 21Ah ujede až 200km? "

Dojezd elektrokola je složité téma, záleží na mnoha faktorech, mezi hlavní je terén kterým pojedete. Stejně jako u auta, rychlá jízda do kopce prostě více žere. Pokud ale pojedete po klasických cyklostezkách, normální rychlostí, jste schopnu ujet vzdálenosti, které u svých baterií uvádím. Pokud se na tyto vzdálenosti nedostáváte, zavolejte mi a zkonzultujeme Váš problém.

" Mají Vaše motory torzní snímač? "

Ne, přestavbové sady Torzní snímače nemají. Fungují na principu počtu otáček za minutu. Tyto motory jsou tedy      vhodnější pro lidi, kteří se nechtějí tak namáhat a chtějí si více užít pocit z jízdy. Tento typ motoru Vám reálně pomůže více, než běžné elektrokola obsahující motory s torzním snímačem. (torzní snímač, neboli tlakový snímač pracuje na principu kdy aby motor dodal energii, musíte vynaložit úsilí. Čím více budete šlapat, tím více bude motor dodávat energie).

" Musím na elektrokole šlapat? "

Jistě, elektrokolo je kolo díky kterému budete za každé šlápnutí do pedálů odmění dopomocí, která vám šlapání ulehčí. Na Vaše elektrokolo lze ale dokoupit akcelerační páčka, díky které lze jet na elektrokole i bez šlapání. 

" Potřebuji k elektrokolu řidičák? "

Toto je velká výhoda elektrokola. S elektrokoly můžete směle vyrazit na cyklostezku, stejně jako silnici. Mohou jej obsluhovat také děti, kterým elektrokolo také usnadní jízdu a vy tak můžete vyrazit na celodenní výlet i s dětmi.

" Můžu kolo mýt vysokotlakou hadicí "

Toto nedoporučuji, elektrokolo je voděodolné a déšť mu moc nevadí, vysokotlaká hadice by ale mohla vodu dostat do míst kam nepatří. Pokud kolo chcete omývat vodou, doporučuji hadicí s nízkým tlakem a poté motor, baterii, kabely a displej utřít hadříkem do sucha, alespoň částečně. 

" Jak dlouho trvá celá přestavba? "

Přestavba je zpravidla do 4dní hotová. Může se stát, že bude trvat i týden, to Vám ale předem vždy řeknu. Pokud mi kolo přivezete například v pondělí, ve čtvrtek byste jej měli mít už hotové, v případě potřeby Vás vezmu přednostně a přestavba bude ještě rychlejší

bottom of page