top of page

ELEKTROKOLO JAKO REHABILITAČNÍ POMŮCKA. Nejen po operaci kolene.

Aktualizováno: 30. 11. 2023


jak rehabilitovat po po operaci kolene

SVOBODA POHYBU PŘED OPERACÍ A PO PÁR DNECH OD OPERACE

V závislosti na závažnosti zranění a rozsahu operace se liší i možnosti pohybu a způsoby rehabilitace. V prvních dnech po operaci se budete věnovat základní obnově hybnosti, ale velmi brzy přejdete do fáze posilování kolenních stabilizátorů. Naprostá většina ortopedů a fyzioterapeutů kolo doporučuje, a to i při poškození vazů. A to jak před operací, tak i velmi brzy po ní.KOLO ANO, ALE…

Lékaři a fyzioterapeuti kolo doporučují, ale s velkým ALE. Nesmíte stoupat do příliš vysokých kopců, aby nedocházelo k nadměrné zátěži a zároveň otvírání úhlu kolene mimo maximální rehabilitační úhel. Nesmíte jezdit po nezpevněném povrhu, aby nedocházelo k prokluzu a smyku, a tedy k nárazům na koleno a vychýlení osy kolene v záběru. Nesmíte si stoupnout do šlapek při vysoké námaze či sjezdu. Takže v tomto ohledu zase kolo tak ideální pomůckou není, protože to by člověk musel jezdit jenom na rotopedu nebo po chodníčku kolem rybníka. Zachovat si plnou svobodu pohybu - s tím Vám pomůže elektrokolo anebo ještě lépe jeho nejlevnější, a přesto nejvýkonnější varianta – přestavba Vašeho oblíbeného kola na elektrokolo aneb Elektrokolo jako rehabilitační pomůcka.


přestavba kola rehabilitace nohy po operaci


DOPORUČENÍ LÉKAŘŮ: MALÁ ZÁTĚŽ, MNOHO OPAKOVÁNÍ

A taková je přesně jízda na kole. Tedy po rovině. Po zpevněném a suchém povrchu. Pomalu, rovnoměrně. Ale dodržet tohle všechno a neriskovat zhoršení stav už tak snadné není. Člověku se nechce riskovat, že to ani jednou nepokazí. A přitom pohyb na čerstvém vzduchu a kontakt se světem je přesně to, co potřebujeme pro svou psychickou pohodu a rekonvalescenci. Řešení tu ovšem je. Elektrika. S nastavitelnou pomocí elektriky a s postupným přidáváním zátěže. Nejprve si nastavíte téměř 100% pomoc elektriky a nohy necháte zvyknout na režim jízdy na kole. A pak pomoc elektriky postupně snižujete. Pokud bude cítit nepohodlí či slabou bolest, na displeji prostě asistenci elektriky opět zvýšíte. A šlapete a šlapete. A kocháte se a užíváte si pohybu na čerstvém vzduchu. A přitom velmi efektivně rehabilitujete. A čím více toho najezdíte, tím lépe.


jak rehabilitovat po operaci nohy kolene

OPERACE VÁS TEPRVE ČEKÁ?

Zeptejte se svého lékaře na elektrokolo. Pravděpodobně Vám řekne, že na kole jezdit můžete. Při dodržení zásad popsaných výše. Do operace zbývají týdny či měsíce a Vy máte možná pocit, že si na to, co Vás baví, budete prostě muset nějakou dobu počkat. Anebo si vozit zadek v autě. Ono to tak ale není a Vy máte pořád možnost trávit svůj volný čas v pohybu. Pouze potřebujete na nějaký čas pomocníčka k Vašemu oblíbenému kolu, které znáte. Baterii a motor.


PŘESTAVBA KOLA, KTERÉ ZNÁTE

Není dobře si v rámci rehabilitace kolene zvykat na nové kolo. Protože své kolo znáte. Nasedání, vysedání, brždění, zvládání kritických situací – to vše máte na svém kole víceméně zažité. S novým elektrokolem riskujete zranění vzhledem k jinému způsobu nasedání s jiným tvarem a velikostí rámu. Nové brzdy, nový tvar sedla, jiná výška řídítek. Pokud chcete bezpečnou a efektivní rehabilitaci, vsaďte na přestavbu Vašeho oblíbeného kola na elektrokolo.


PŘESTAVBOVÁ SADA LZE POTÉ POUŽÍT NA JINÉM KOLE

Na přestavbě kola na elektrokolo pro potřeby rehabilitace je úžasné to, že sadu můžete přesouvat z jednoho kola na jiné. Tak například - zpočátku zvolíte dámské kolo bez rámu pro bezpečné nasedání a vysedání. Až se na to budete cítit, přestavbu převedete na své oblíbené kolo. A až budete úplně fit a pokud se budete chtít vrátit ke 100% vlastnímu pohonu, můžete sadu nechat namontovat na kolo třeba rodičům.


elektrokolo jako rehabilitační pomůcka

Velkou část mých zákazníků tvoří lidé se zraněním nohy, před či po operaci kolene. Druhou polovinu pak lidé, kteří ztrácejí síly, a přitom nechtějí ztratit svobodu pohybu a možnost jezdit na výlety do kopcovitého terénu a na větší vzdálenosti. Pokud jste ve stejné situaci neváhejte mi zavolat, rád Vám předám zkušenosti svých dosavadních zákazníků. A přestavbu si u mě můžete samozřejmě vyzkoušet.


Martin Pohludka Váš expert na přestavbu kol.

Elektrokolo jako rehabilitační pomůcka. Telefon: 605 442 493NEJPRODÁVANĚJŠÍ SADA


nejprodávanější přestavbová sada na elektrokolopřestavba kola ostrava

398 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentáře


bottom of page