top of page
Image by Tower Electric Bikes

NÁBOJOVÉ MOTORY V ZADNÍM KOLE

Oproti středovým motorům nabízí nižší výkon avšak za dostupnější cenu.

NÁBOJOVÉ MOTORY JSOU URČENY

PRO NENÁROČNOU JÍZDU V MÍRNÉM TERÉNU.

Ti, kteří hledají kvalitní elektrokolo za nejnižší možnou cenu, volí přestavbu s motorem v zadním kole.

V případě, že preferujete větší kvalitu a máte rozpočet na to zvolit středový motor, jděte do toho!

Přestavbou pomocí nábojového motoru získáte elektrokolo o kvalitě nového elektrokola v ceně okolo 40tisíc.

350W  ZADNÍ MOTOR

MOTOR (1).png
 • Motor 36V 350Wattů - 56N.m

 • Baterie - volitelná

 • Displej - volitelný

 • Rychlonabíječka - 4A

 • Rozjezdová páčka, pro jízdu bez šlapání

 • Montáž celé sady

 • a základní servis Vašeho kola!

Zobrazit více

Zadní motor 350Wattů + volitelná baterie

od 19.390Kč

cena vč. DPH

250W  ZADNÍ MOTOR

MOTOR (1).png
 • Motor 36V 250Wattů - 46N.m

 • Baterie - volitelná

 • Displej - volitelný

 • Rychlonabíječka - 4A

 • Rozjezdová páčka, pro jízdu bez šlapání

 • Montáž celé sady a základní servis Vašeho kola!

Zobrazit více

Zadní motor 250Wattů + volitelná baterie

od 17.890Kč

cena vč. DPH

DOKÁŽI SEHNAT TAKÉ MOTORY V PŘEDNÍM KOLE.

ZEPTEJTE SE MĚ NA NABÍDKU.

Motory v předním náboji se nejčastěji užívají pro přestavbu koloběžek na elektrokoloběžky, stejně tak lze přestavět běžná jízdní kola, ale přestavba s motory v předním kole není až tak kvalitní a výkonná, jako přestavba v zadním kole. 

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

CO JE TO MOTOR V ZADNÍM KOLE? Existují dva druhy motorů. Středový motor - ten je kvalitnější a výkonnější - nejlepší volba. Nebo motor v zadním kole, ten je levnější, ale nemá takovou sílu pro jízdu v kopcích. Zadní motor v praxi znamená, že je umístěn uprostřed zadního kola, tedy není spojený s řetězem. Síla motoru pohání zadní kolo motorem, ne řetězem. Což sice neklade větší zatížení na řetězovou soustavu, ale jelikož je celá váha soustředěná na zadní kolo, nemá systém ideální jízdní vlastnosti. Těžiště kola je vzadu, spotřeba systému je o 35% vyšší nežli u středových motorů a výkon ani rychlost se středovým motorům neblíží. Máte-li ale rozpočet omezen na cenu 18-25 tisíc, budete z tohoto motoru nadšení. Stále zajistí to, že Vám v kopci pomůže, stále získáte kvalitnější elektorkolo, než kdybyste šli do hobymarketu a ta koupili elektorkolo za 30-40 tisíc.

VÝHODY NÁBOJOVÝCH MOTORŮ OPROTI STŘEDOVÁM MOTORŮM? * CENA: Nábojové motory jsou obecně levnější než středové motory. Toto může být velkým faktorem pro někoho, kdo se snaží o přestavbu na elektrokolo s omezeným rozpočtem.

NE-VÝHODY NÁBOJOVÝCH MOTORŮ OPROTI STŘEDOVÁM MOTORŮM? * TĚŽIŠTĚ KOLA: U nábojových motorů je hmotnost motoru umístěna na zadním kole, což může ovlivnit rovnováhu a ovládání kola. Na druhé straně, středové motory jsou umístěny přímo ve středu kola, což umožňuje lepší rovnováhu a ovládání. * VÝKON A DOJEZD: Středové motory jsou obecně považovány za efektivnější a poskytují lepší výkon, protože jsou přímo spojeny s převodovým systémem kola. To znamená, že mohou využít převodový systém kola pro dosažení vyššího točivého momentu, což je obzvláště užitečné při jízdě do kopce. Stejně tak má stejě výkonný motor o cca 30% menší spotřebu. * ÚDRŽBA KOLA: Nábojový motor může ztěžovat běžnou údržbu kola, jako je například měnění pneumatiky nebo oprava defektu. * CENA/ VÝKON: Nejlepší poměr cena/výkon nabízí přestavba se středovým motorem o výkonu 750W. Běžné zadní motory nabízí výkon cca 3x nižší.

PRO KOHO JE A NENÍ ZADNÍ MOTOR? * NEDOPORUČUJI těm, kteří shání elektrokolo na celodenní cyklocestování, jelikož motor nemá moc velký výkon, je vhodnější pro fyzicky zdatné. Pro fyzicky méně zdatné (senioři, operace kolene, vyšší hmotnost jezdce..) doporučuji vždy přestavbu kola se středovým motorem. * DOPORUČUJI těm, kteří chtěji elektrokolo pro velmi nenáročnou cyklistiku spolu s velmi omezeným rozpočtem. * Zkráceně lze říci, pakliže máte rozpočet otevřen k nákupu středového ohonu, volte jej, pokud ne, nákup přestavby s motorem v zadním kole bude co do kvality a ceny lepší volba, než nákup již hotového elektorkola v ceně do 40tisíc.

JÍT DO PŘESTAVBY NEBO KOUPIT HOTOVÉ ELEKTROKOLO? Přestavba kola s motorem v kole se vyplatí vždy, pokud uvažujete nad elektrokolem do 40 000Kč a máte své kolo. Porovnjte parametry přestavby s elektrokoly v ceně 2x vyšší a pochopíte, proč volit raději přestavbu.

NEVÍTE CO VYBRAT? 

Tak mě neváhejte kontaktovat, rád Vám nabídnu to nejlepší pro Vás.

photo_2021-09-09_08-51-33_edited_edited.jpg

Martin Pohludka

elekola@email.cz

605 442 493

(8-22 hod) i o víkendu

STŘEDOVÉ MOTORY = VĚTŠÍ SÍLA 

Zhlédněte také nabídku našich středových motoru, které vynikají lepšími jízdními vlastnostmi, větší sílou motoru ale také delším dojezdem.

VÝHODY STŘEDOVÝCH MOTORŮ?

Středové motory mají jedinou nevýhodu a to, že jsou o něco málo dražší, nežli nábojové motory.

Jinak nabízí pouze a jen výhody. 

Hlavní výhoda středových motorů oproti zadním motorům je vyšší síla motoru a lepší pocit z jízdy. 

Středový motor o stejném výkonu bude vždy kvalitnější volba. 

Ve zkratce se dá říct, že motory v zadním kole by měli volit ti, jenž jsou pevně omezení rozpočtem do 25tis. 

Máte-li rozpočet na to, jít do středového motoru a chcete elektrokolo na cyklovýlety po okolí bez kompromisů, volte středový motor o výkonu 750W.

bottom of page